Ви запитаєте: «Яка ціна свободи?» –
Для українців надто дорога:
омита кров’ю поколінь народу,
пронесена століттями в серцях.
21 листопада - особливий день для мiльйонiв українців. Адже в цей день вшановуємо початок Революція Гідності, яка сприяла відродженню цінностей свободи, гідності, переосмисленню багатьма людьми свого призначення.
Революція Гідності розпочалася 21 листопада 2013 року як мирна акція спротиву студентів та громадських активістів проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію. Та у ніч з 29 на 30 листопада для розгону студентського Майдану влада застосувала силу. Бійці «Беркуту» витіснили людей із майдану, б’ючи їх кийками та ногами. Було травмовано десятки протестувальників. Частина з них знайшла притулок у Михайлівському Золотоверхому соборі.
8 грудня в Києві відбувся «Марш мільйонів» – Народне віче з чисельністю, за різними оцінками, понад мільйон учасників
21 січня одночасно розпочалися атака спецпідрозділів на барикади протестувальників та погроми тітушок. 22 січня під час протистоянь на вулиці Грушевського з’явилися перші загиблі. Були вбиті вогнепальною зброєю Сергій Нігоян, вірменин за походженням, та Михайло Жизневський, білорус. Цього ж дня у лісосмузі Київської області було знайдено тіло Юрія Вербицького, що був викрадений з Олександрівської лікарні.
Фінальним і найбільш драматичним етапом революції стали події в Києві 18-20 лютого, у ході яких загинуло близько сотні протестувальників і кілька сотень було травмовано. Так український народ отримав Героїв Небесної Сотнi.
Український журналіст Андрій Хохолкін сказав такі слова: «Я знаю, що таке гідність. Я бачив її. Революція 2013-2014 років…– це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає. Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх.»
Комментарии