З 14 по 18 грудня у ліцеї проходив Тиждень початкової освіти. Основні завдання Тижня:
· активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;
· створення в освітньому процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;
· обмін педагогічним досвідом.
Тиждень був насичений багатьма різноманітними подіями: цікавими уроками, дослідами, конкурсами, віртуальними подорожами та виховними заходами.
Для успішного проведення учителі провели підготовчу роботу, яка стосувалася усього тижня і окремих його етапів. У цей період кабінети початкової освіти були схожі на вулики, де плідно та згуртовано працювали учителі і здобувачі освіти.
Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності учителів та здобувачів освіти, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів. Кожен день відповідав певній тематиці. Особливо сподобалися дітям заходи, які проводились масово для всіх класів. Це веселковий тиждень у рамках якого кожен день був присвячений певному кольору та мав свою тематику. Уроки, майстер – класи, творчі майстерні, які проходили в рамках тижня, сприяли розвитку творчості здобувачів освіти, навчали їх бути спостережливими, кмітливими та креативними.
Перший день, 14.12., понеділок - «день червоний», розпочався лінійкою, на якій було розказано про тематичний тиждень, заходи, які будуть проведені, а також символи кожного дня. У кожному класі проводилася ранкова зустріч за темою « Подорож у Веселкову країну».
У 2-А класі, класний керівник Вітвіцька Н.Я., було проведено урок з предмету «Я досліджую світ», за темою «Ти – пішохід», на якому здобувачі освіти проводили спеціальні рольові ігри та переглядали навчальні мультфільми про правила дорожнього руху. Класний керівник нагадав про обережність під час руху на вулиці напередодні вихідних, особливо святкових днів, і канікул, коли їхній маршрут прогулянок не обмежується звичним «дім – ліцей». Діти вчилися відповідально ставитися до свого здоров’я, як найвищої цінності життя.
Гашинська Н.Б., класний керівник 3-А класу, провела урок української мови, за темою «Самостійні та службові частини мови. Дискусія», на якому здобувачі освіти створили за допомогою цеглинок LEGO формулу гарного уроку; у групах проводили дискусії і доводили «Чи добре коли іде дощ?»; писали казку про країну у якій весь час іде дощ. Урок пройшов цікаво і весело. Усі учасники освітнього процесу отримали велике задоволення від спілкування та співпраці.
Також у ліцеї працівниками бібліотеки, Гашинською Г.М. та Могилою Ю.В., було організовано тематичну книжкову виставку «Нова українська школа – простір для освітніх можливостей». На ній було представлено навчально-методичні посібники, інформаційно-аналітичні збірники, підручники, типові освітні програми та методичні рекомендації для закладів освіти, які відповідають Концепції Нової української школи та Державному стандарту початкової освіти.
Підсумком дня стало створення із сердечок колажу «Від серця до серця».
Другий день, 15.12 , вівторок - «день жовтий». У кожному класі проводилася ранкова зустріч за темою «Посмішка єднає світ».
У 1-А класі, класний керівник Шемрай Л.В., було проведено урок з математики за темою «Закріплення чисел першого розряду», на якому здобувачі освіти на основі практичних вправ і малюнків розглянули випадки додавання у межах 10; створили за допомогою смайликів «живі приклади»; обчислювали віршовані завдання та грали у математичні ігри, а також у групах за допомогою цеглинок LEGO повторювали склад чисел (6,8,10) та складали найулюбленішу цифру.
Борисюк І.М., учитель інформатики провела у 4-А класі урок за темою «Правила безпечного користування Інтернетом. Різниця між реальним та віртуальним спілкуванням», на якому здобувачі освіти знайомилися з казковими героями Інтернешкою і Мітясіком, які розповіли про правила користування Інтернетом та різницю між реальним та віртуальним світом; грали у інтерактивні ігри. Завершився урок складанням «Кодексу розумного користувача Інтернетом».
Підсумком дня стало створення із смайликів колажу «Усмішка – це найкраще, що є у дитини».
Третій день, 16.12 , середа - «день зелений». У кожному класі проводилася ранкова зустріч за темою «Збережемо життя ялинці!».
У 3-Б класі, класний керівник Пісак С.М., було проведено урок з предмету «Я досліджую світ» за темою «Досліджуємо разом. Вулкан у банці» на якому здобувачі освіти здійснили подорож на гору Кара-Даг, де розміщений єдиний у Європі стародавній згаслий вулкан; переглянули відео “Що ми знаємо про вулкани” та “Виверження вулкана з соди”; провели експерименти за алгоритмом який є у підручнику, а результати дослідження “Вулкан у банці” записали у зошит. Урок побудований на основі практичної діяльності та спостережень дітей.
Класний керівник 4-А класу, Мельничин І.Б., провела урок трудового навчання за темою «Виготовлення новорічної листівки», на якому здобувачі освіти здійснили віртуальну подорож до Карпат, познайомилися з вічнозеленими деревами та шкідливими наслідками передноворічного вирубування хвойних лісів. Під час практичної роботи діти дізнались більше про властивості паперу та його походження, вчились планувати послідовність операцій, знайомились з новими технічними прийомами роботи з папером. На занятті виховувалась активність, творча фантазія та акуратність. Результатом роботи стала виставка листівок-ялинок, які діти напередодні свят подарують рідним чи просто хорошим друзям.
На групі продовженого дня відбулося заняття «Зимонька зима, що ти нам принесла». Під керівництвом вихователя Демчук І.І., було виготовлено новорічну красуню – ялинку з різнокольорових дитячих долоньок та власноруч виготовлених прикрас. Здобувачі освіти знайомилися з характерними ознаками зими; відгадували загадки; грали у дидактичні ігри «Коли це буває?», «Кольори зими» та інші. На занятті діти проявляли творчу ініціативу та фантазію, вчились бути охайними при роботі з різними матеріалами, привчались до роботи в групах, до культури праці.
Також відбулося засідання педагогічної майстерності «Магія учительського «Я»», під керівництвом Мельничин І.Б., та Семенів М.О. Розпочалося засідання із відчуття магії напередодні казкових новорічно – різдвяних ( тема написана на ватмані з допомогою нетрадиційної техніки малювання). Робота проводилася у формі тренінгу. Були цікаві і пізнавальні вправи, наприклад «Привітання», усі присутні дізналися про вітання у різних країнах. Наступним етапом було проведено гру – фантазію «Моє ім'я», на якій удосконалювали вміння презентувати себе, представляти свою особистість часом з несподіваних сторін. Вправа «Силует» необхідна була для глибшого пізнання себе, власного «Я», своїх прагнень, емоцій, уподобань, бажань, мрій на певному етапі життя. Учителі не оцінювали себе, а досліджували. Завершила засідання вправа «Вміння цінувати індивідуальність», метою якої є навчитися цінувати індивідуальність оточуючих. Інколи добре, коли ми – як усі, але не менше важлива наша індивідуальність, особливість. Потрібно було записати три ознаки, які відрізняють нас від решти учасників групи. Це може бути визнання своїх очевидних переваг або талантів, життєвих принципів тощо.
Засідання педагогічної майстерні пройшло творчо і продуктивно, було створено креативне середовище, яке спонукло до творчого мислення.
Підсумком дня стало створення із долоньок колажу «Збережемо ялинку.
Четвертий день, 17.12 , четвер - «день синій». У кожному класі проводилася ранкова зустріч за темою «Водичко, водичко, умий дітям личко».
У 4-Б класі, класний керівник Ткачук Г.Д., було проведено урок образотворчого мистецтва за темою «Малюємо зиму», на якому здобувачі освіти на основі художніх творів вчилися формувати уміння і навички гармонійного поєднання кольорів, повторили поняття холодні і теплі кольори. Переглянувши демонстраційний матеріал і відео фрагмент виконання роботи, діти створили чудові, чарівні пейзажі. Завершився урок виставкою та аналізом робіт. Діти працювали творчо і натхненно.
Могила Ю.В., учитель англійської мови у 2-Б класі, провела урок за темою «Зовнішність людини», на якому здобувачі освіти провели мовленнєву зарядку; пограли в парах у інтерактивні ігри; потренували навичок аудіювання та письма. На уроці діти працювали продуктивно, а результатом їх праці став колаж «Мій друг». Урок був дуже цікавий та динамічний.
Підсумком дня стало прикрашання ліцею синіми сніжинками та створення виставки «Зимових сніжинок».
П'ятий день, 18.12 , п'ятниця - «день фіолетовий». У кожному класі проводилася ранкова зустріч за темою «Творчість - джерело радості».
Класний керівник 1-А класу, Чепа Г.В., провела виховний захід «Зустрічаєм Миколая», на якому здобувачі освіти дізналися про добрі вчинки на прикладі життя і милосердя Св. Миколая; ознайомилися із традиціями й обрядами рідного народу; пригадати пісні та вірші про Св. Миколая. Цікаво та весело пройшло свято у стінах ліцею. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Від свого покровителя діти отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка та дитяча радість.
У 2-Б класі, класний керівник Михайлишин С.С., напередодні казкових свят, довгоочікуваних канікул і дивовижних чудес, здобувачі освіти, весело і з користю провели час, займаючись розписом медових пряників. На майстер - класі був неймовірний аромат, який сповіщав про те, що свята вже на порозі, а різноманітне оздоблення пряників захоплювало усіх, хто був присутній. У класі, де проходило заняття, панувала дружня, креативна і творча атмосфера. Учасники заходу отримали нові знання і вивчили тонкощі розпису пряників. Школярі із задоволенням презентували свої авторські роботи.
Кушнір Г.С., учитель музичного мистецтва у 4-Б класі провела урок за темою «Колядки і щедрівки», здобувачі освіти брали участь у музичній вікторині; прослухали легенду "Про юнака Коляду та дівчину Щедрівочку"; були розглянуті пісні зимового циклу, а наприкінці уроку провели гру "Музична луна". Радісне, світле, чисте виконання колядок і щедрівок розвивало художньо-творчу уяву дітей та прищеплювало любов до музики.
Підсумком дня стало створення виставки «Новорічних прикрас».
Тиждень початкової школи проходив згідно затвердженого плану. Всі учителі творчо і відповідально підійшли до підготовки і проведення відкритих уроків та заходів. Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сторони діяльності учителів та здобувачів освіти, були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини.
Тиждень початкової освіти закінчився, але продовжуватиметься праця учителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися. Педагоги ще раз довели, що вони справжні фахівці своєї справи, а здобувачі освіти – найрозумніші та найталановитіші.
Тиждень початкової освіти став яскравою сторінкою шкільної родини.
Comments